Aktualności

          • Kotki w bibliotece

          • KOTKI podczas zajęć bibliotecznych utrwaliły zasady korzystania z książek.Wysłuchały bajki pt. "Jano i Wito czytają", a także brały udział w zabawach zorganizowanych przez p. bibliotekarkę. Kotki miło spędziły także czas korzystając z książek w czytelni dla dzieci.

          • Spotkanie z autorem bajek dla dzieci

          • Dnia 19 maja nasze przedszkole odwiedził autor książek dla dzieci – Pan Roman Pankiewicz. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, o tym, jak powstają książki oraz skąd czerpie pomysły na bohaterów i historie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści, aktywnie uczestniczyły w rozmowie i zadawały wiele ciekawych pytań. Spotkanie było inspirującą przygodą z literaturą i zachęciło dzieci do sięgania po książki.

          • Stowarzyszenie Poszukiwawczo - Historyczne "Łokietek"

          • Dziś tj. 18.05.2026r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – poszukiwacze historii ze Stowarzyszenia Poszukiwawczo-Historycznego „Łokietek” z Płowiec.
            Spotkanie było niezwykle ciekawe i pełne atrakcji. Dzieci miały okazję poznać pracę pasjonatów historii, dowiedzieć się, czym zajmują się poszukiwacze oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas poszukiwań dawnych pamiątek i zabytków.
            Goście opowiadali o historii regionu, prezentowali znalezione przedmioty oraz dzielili się ciekawostkami związanymi z odkrywaniem śladów przeszłości.
            Największe zainteresowanie wzbudził wykrywacz metali oraz możliwość obejrzenia historycznych eksponatów z bliska. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści i chętnie zadawały pytania. Wizyta była dla przedszkolaków nie tylko ciekawą lekcją historii, ale również inspiracją do rozwijania pasji i poznawania lokalnego dziedzictwa.
            Serdecznie dziękujemy członkom Stowarzyszenia Poszukiwawczo-Historycznego „Łokietek” za poświęcony czas, ciekawe spotkanie i niezapomniane wrażenia.

          • "Kot w butach"

          • 8 maja grupy Liski i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Inowrocławia do Teatru Nowoczesnego na musical dla dzieci „Kot w butach”.

            Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody sprytnego Kota w Butach, podziwiając kolorowe kostiumy, piękną scenografię oraz wesołe piosenki. Spektakl dostarczył dzieciom wielu emocji, radości i niezapomnianych wrażeń.

            Wyjazd był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań teatralnych oraz wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Dzieci wróciły do przedszkola pełne uśmiechu i pozytywnych emocji, długo opowiadając o swoich ulubionych bohaterach

          • Spotkanie ze strażakami

          • 7 maja nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – Strażacy. Dzieci miały okazję z bliska poznać specyfikę pracy strażaka oraz dowiedzieć się, jak ważna i odpowiedzialna jest to służba. Podczas spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć strój strażacki, sprzęt ratowniczy oraz wóz strażacki, który wzbudził ogromne zainteresowanie i zachwyt. Strażacy opowiedzieli również o zasadach bezpieczeństwa oraz przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego i obejrzenia jego wyposażenia. Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu radości, cennych informacji oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy Strażakom za odwiedziny i poświęcony czas!

          • "Cudowna podróż"

          • 6 maja grupy Biedronek i Lisków wybrały się na niezwykłą wycieczkę do planetarium w Toruniu na seans „Cudowna podróż”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w kosmicznej przygodzie, podczas której mogły podziwiać gwiazdy, planety oraz tajemnice wszechświata. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o kosmosie, a piękne efekty świetlne wzbudzały zachwyt i radość. Nie zabrakło także wspólnej integracji oraz doskonałej zabawy podczas podróży. To była wyjątkowa i pełna emocji wyprawa, którą dzieci z pewnością na długo zapamiętają.

          • Spotkanie z pielęgniarką

          • W dniu 5 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia

             z panią pielęgniarką Dorotą Szałkowską.

             

            Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady dbania o zdrowie i higienę. Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy, zaprezentowała niektóre narzędzia medyczne oraz wyjaśniła, jak należy zachować się w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy.

             

            Zajęcia były bardzo interesujące i dostosowane do wieku dzieci, które z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały pytania.

      • Kontakty

        • Przedszkole Piechcin
        • 52-3837278
        • Przedszkole Piechcin
          ul.11 listopada 7
          88-192 Piechcin
          Poland
    • Galeria zdjęć

      • brak danych