• Programy

• Programy realizowane w przedszkolu

Przedszkole realizuje program autorstwa M. Kwaśniewskiej i W. Żaby - Żabińskiej pod tytułem "Nasze Przedszkole".
          Program ten został wyróżniony i nagrodzony przez MEN. Program spełnia wszystkie treści kształcenia określone w rozporządzeniu MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku (Dz.U. z 2009 r., nr 4, poz. 17). Uzyskał ponadto pozytywną ocenę Rady Pedagogicznej oraz został wpisany do Zestawu Programów.

Programy własne zatwierdzone i przyjęte do realizacji w przedszkolu przez Radę  Pedagogiczną i Radę Rodziców:

1.      Program wychowawczy

2.      Program adaptacji w przedszkolu

3.      Program terapii logopedycznej

4.      Program kółka sportowego

5.      Program własny dla kółka tanecznego

Przedszkole bierze również udział w różnego rodzaju projektach  i programach, które mają na celu m.in poszerzanie zainteresowań dzieci.

Program zbiórki zużytych baterii i akumulatorów

www.reba.pl

Nasza placówka jest uczestnikiem „ Programu Szkolnego REBA – zbiórki zużytych baterii
          i akumulatorów” w związku z obowiązującą w placówkach oświatowych z dniem 1 września 2009 r. Ustawy o bateriach i akumulatorach z dn. 24 kwietnia 2009 r. ( Dz. U. z 2009 Nr 79, poz 666). Program ten ma na celu zapobieganie powstawaniu i unieszkodliwianiu odpadów nazywanych popularnie niebezpiecznymi.

Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej „Akademia Aquafesh”

Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, który koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.  Głównym celem Akademii Aquafresh jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci poprzez działania profilaktyczne dla najmłodszych, a także działania edukacyjne skierowane do rodziców.
          W ramach realizacji programu Akademii Aquafresh, przedszkole otrzymało bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, które sprawiają, iż zajęcia dla najmłodszych są ciekawe
          i atrakcyjne. Bohaterowie Akademii- Pastusie : Milky, Lilly i Billy zachęcają do mycia ząbków poprzez zabawę i zadania edukacyjne.

Program przedszkolnej  edukacji antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”

Jest to krajowy program edukacyjny adresowany do dzieci przedszkolnych z udziałem rodziców i opiekunów. Ma na celu wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy i zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionym pomieszczeniu lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program ma charakter profilaktyczny i ma wykształcić u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.